Prawo medyczne

Zarys ogólny:

Prawo medyczne to szeroko rozumiane przepisy z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz wszelkich ustaw , rozporządzeń i procedur określających prawa i obowiązki pacjentów, lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia. Obszar ten reguluje również sposób funkcjonowania placówek medycznych i zasady udzielania świadczeń zdrowotnych. Z uwagi na piętrzące się problemy w polskiej służbie zdrowia, przepisy dotyczące prawa medycznego są dosyć często zmieniane, co wpływa na ogólną dezinformację zarówno wśród pacjentów jak i pracowników oraz kadry zarządzającej w placówkach medycznych. Właśnie dlatego doświadczony prawnik, który swobodnie porusza się w gąszczu przepisów regulujących prawo medyczne i potrafi doradzić jak efektywnie zastosować je w praktyce jest bardzo często na wagę złota.

Jak mogę pomóc:

Prowadzę sprawy oraz udzielam porad pacjentom których prawa zostały naruszone lub dochodzą oni roszczeń z tytułu wadliwie poprowadzonego leczenia. Pomagam pracownikom służby zdrowia, którzy muszą stawiać czoła oskarżeniom pacjentów o naruszenie ich praw lub o popełnienie błędu medycznego. Posiadam również doświadczenie w doradztwie prawnym dla kadry zarządzającej placówek medycznych w zakresie prowadzonej przez nie działalności leczniczej.

Reprezentacja pokrzywdzonych pacjentów
Reprezentacja pracowników służby zdrowia
Obsługa placówek medycznych

Dzięki temu że w swej pracy zawodowej miałam styczność z problemami prawnymi z perspektywy trzech grup podmiotów, tzn. pacjenci, pracownicy służby zdrowia oraz kadra zarządzająca placówkami, mogę zaoferować Państwu bardziej przemyślane i efektywne rozwiązania prawne.

 

Przewiń do góry >